Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 25 Niedziela Zwykła - 2021-09-19

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o; 21.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.


 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.       
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzięki o Piotrowi Koźlak, redemptoryście, wsłuchujemy się dzisiaj w Słowo Boże umacniając się na drodze doczesności w wędrówce do nieba.

 

Za tydzień w niedzielę, 26 września, na Mszy Świętej o godzinie 19.3o kolejne spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.


W środę przed Mszą Świętą wieczorną, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się od godz. 17.3o o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W tym dniu przypada wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi w naszym parafialnym Caritas, udzielającym się w posłudze hospicyjnej. Dziękujemy wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.

Również w każdy czwartek zapraszamy na spotkania biblijne które odbywają się na plebanii od godz. 19.oo.

W piątek od godz. 17.oo, okazja do spowiedzi świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

 

 

4. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich którzy przygotowali i uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci NMP Matki Bożej Bolesnej. Wszystkim wspólnotom parafialnym ich liderom i liderkom , zaangażowanym w integrację naszej parafii, za serce, wspaniałe ciasta, grochówkę, karkówkę, kiełbasy etc… występy chóru, zespołów, za wszystko Bóg wielkie zapłać. Szczególne podziękowania kieruję ku tym którzy nad wszystkim czuwali i koordynowali: pani Ewie Głowackiej, Elżbiecie Sieńko, Luizie Puchalskiej, Pawłowi Kuśmirczukowi, Janowi Głowackiemu.
Wam wszystkim Kochani za to, że wzięliście udział w świętowaniu, niech Maryja wynagrodzi te dobre serca Wasze wszelkim łaskami potrzebnymi do szczęśliwego życia. Za przepyszne ciasta, za serce Wasze dziękujemy bardzo serdecznie i gorąco.Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00