Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 23 Niedziela Zwykła - 2021-09-05

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o; 21.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.


 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W czwartki o godz. 17.oo modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz  o powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina  Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 16.oo spotkanie z pielgrzymami udającymi 17 września się na Sycylię.

8 września, w środę przypada święto Narodzenia NMP, zwane w Polsce Matki Bożej Siewnej.

W piątek, po Mszy Świętej wieczornej 10 września, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, która trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku, do zapisywania się na poszczególne godziny adoracji po Mszy Świętej lista wyłożona jest przy wyjściu z kościoła, bądź o przybycie na modlitwę w dowolnym czasie.

 

W przyszłą niedzielę 12 września świętujemy doroczną Uroczystość Odpustową, Imieniny nasze Patronki naszej Mamy. Uroczystościom odpustowym przewodniczą Księża Salezjanie. Przy kościele w tym dniu urządzimy na cześć Najświętszej Panienki – Festyn Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu imienin Naszej Orędowniczki. A będzie się działo/ grochówka, karkówka, kiełbasy, ciasta etc.../.

Jako że Panie z Mierzyna słyną nie tylko z mądrości i urody ale także ze smakowitych wypieków, prosimy każdą Panią by podzieliła się z parafianami ciastami i ciastkami przez siebie wytworzonymi. Bowiem nie tylko będą one zaspokajać nasze wybredne podniebienia ale także pomogą materialnie w budowie nowej świątyni.

SUMA ODPUSTOWA w oprawie muzycznej naszego chóru CREDO;

 

Na Mszy świętej o godzinie 16.oo poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci klas zerowych i pierwszych.

Po Mszy świętej krótkie spotkanie z Rodzicami Dzieci które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.

19 września w niedzielę, w niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 19.3o - pierwsze spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.


Od pierwszej niedzieli października na Mszach świętych w niedzielę o godz. 13.3o spotkania z dziećmi które przygotowują się do I Komunii Świętej.

Dzisiaj po Mszach świętych na prośbę CARITAS diecezjalnego zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojen w wielu państwach na świecie.

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości  łask Pana  Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6.Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary, składane również na budowę nowej świątyni.Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00