Ogłoszenia duszpasterskie - 15. Niedziela Zwykła - 2019-07-14

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo. wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Msza Święta. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami bądź oddaleniem świątyni.

We wtorek wspominamy NMP z góry Karmel, Matkę Bożą Szkaplerzną. Szkaplerz Matka Boża objawiła generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne.

W czwartek, 18 lipca - godzina święta o godz. 17.oo, z modlitwa Koronką do Siedmiu Boleści NMP w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W piątek 19 lipca, od godz.17.oo, Godzina Miłosierdzia - okazja do spowiedzi świętej.

4. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.