Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Wielkanocna - 2019-05-05

Mierzyn: 7.oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W Każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu
Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz
Koronka  do Miłosierdzia  Bożego  i okazja do spowiedzi świętej
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.

Dzisiaj Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej na Mszach świętych o godzinie 10.oo i 12.oo.

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

Miesiąc maj, tradycyjnie jest poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie  w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.  Trwa również tzw. Biały Tydzień Dzieci I Komunijnych.

4. Solenizantom, Jubilatom, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej  pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.