Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - 2019-04-14

Gorzkie Żale godz. 15.oo

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę o godz. 18.oo,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas w Wielki Tydzień. To moment, aby pojednać się z Bogiem  w sakramencie pokuty, by w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym.
Triduum Paschalne to święte dla nas dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Niech te trzy dni będą przeżyte przez nas godnie i po chrześcijańsku, poprzez czynny udział w bogatej liturgii, sprawowanej w naszej świątyni o godz. 18.oo.

Msza św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środę o godz.: 7.oo i 18.oo.

Święte Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK:  18 kwietnia

W Wielki Czwartek rano Eucharystia celebrowana jest jedynie w katedrze. Jest to Msza Krzyżma, podczas której błogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania. Tego dnia w katedrze gromadzi się duchowieństwo diecezjalne pod przewodnictwem biskupa ordynariusza, aby odnowić przyrzeczenia kapłańskie. Zapraszamy wszystkich na tę Mszę św. odprawianą o godz. 10.oo. Podczas liturgii nastąpi promocja lektorów, również  z naszej parafii.

Wielkoczwartkowa wieczorna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa w kościele parafialnym o godz.18.oo. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.oo do 22.oo

WIELKI PIĄTEK: 19 kwietnia

Pamiątka Zbawczej śmierci Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień w roku w którym nie wolno kapłanom odprawiać Mszy świętej. Liturgię Wielkopiątkowa, na którą przynosimy krzyże, rozpoczynamy o godz.18.oo /czytanie Męki Pańskiej. adoracja Krzyża. Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu /.
   Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz.: 7.oo do 24.oo.
W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.

Okazja do spowiedzi św. od godz. 7.oo do 24.oo . Niech w tym dniu towarzyszy nam żarliwa modlitwa, skupienie i głęboka zaduma nad Tajemnicą Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
Naszą pobożność zamanifestujmy licznym udziałem w nabożeństwach pasyjnych i adoracjach oraz pobożnym nawiedzeniem Grobu Pańskiego.

W tym dniu odwiedzimy chorych w godzinach przedpołudniowych.

Serdecznie zapraszamy w tym szczególnym dniu do kościoła na godzinę 15.oo,  wspólnie odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Wspólnota  Kręgu Biblijnego zaprasza na godzinę 9.oo do kościoła na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Droga Krzyżowa,  przygotowana jak co roku przez rodzinę Państwa Mojsiewicz, wokół kościoła, dla wszystkich o godz. 17.oo.

Po liturgii Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, poprowadzi ją jak co roku pani Mariola Sarnecka.

Po Koronce nabożeństwo Gorzkie Żale.

WIELKA SOBOTA: 20 kwietnia

Liturgię rozpoczynamy o godzinie 18.oo. Przynosimy ze sobą świece gromniczne, / by zapalić je od płomienia paschału /. Liturgia Wielkosobotnia składa się z: poświęcenia ognia, liturgii światła, czytań z Pisma Świętego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz Eucharystii.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim, adoracja od godz. 9.oo do 22.oo. W tym dniu okazja do spowiedzi wielkanocnej od godz. 7.oo do 22.oo.

W Wielką Sobotę, jak każe piękna wielowiekowa tradycja, przygotowujemy i przynosimy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów w kościele parafialnym, od godz. 9.00 do 15.00 -  co pół godziny.

Caritas parafialny, po Mszy świętej, zbiera do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Również jest okazja do nabycia, palm, świec wielkanocnych, baranków, kartek świątecznych. Dochód jest przeznaczony na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji i parafii. Ta Niedziela na szczególne życzenie w naszej parafii jest niedzielą Jałmużną, dlatego jarmark przedświąteczny: ciasta, etc./ pomoc ubogim i potrzebującym /

WIELKANOC – NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO – 21 kwietnia

Msza Święta - REZUREKCJA - godz.6.oo;  9.oo; 10.3o; 12.oo; 13.3o; 16.oo; 18.oo i 19.3o.

Drodzy Bracia i Siostry!

W tych dniach składamy sobie życzenia. Również my kapłani dołączamy się do tych wszystkich życzeń. Oby Święta Wielkanocne były naprawdę radosne, szczęśliwe i zdrowe. Radość niech płynie z tego, że Chrystus za nas umarł i zmartwychwstał. Oby Zmartwychwstały Pan Wam Kochani Parafianie i Mili Goście błogosławił i strzegł Was na drogach codzienności, oby minęły wszystkie utrapienia i smutki. Szczęść Wam Boże.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 22 kwietnia

Msze św. o godz.: 7.oo; 9.oo; 10.30; 12.oo; 13.3o; 16.oo; 18.oo; 19.30

Tradycyjnie w tym dniu w naszych parafiach wspieramy modlitwa i ofiarą KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.

Niedziela 28 kwietnia jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

4. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom, Miłym Gościom, składamy serdeczne życzenia obfitości Bożej Łaski.

5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Bardzo Wam dziękujemy. Dzięki temu wszystkiemu możemy   kontynuować dzieło budowy nowej świątyni.