Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Wielkiego Postu - 2019-04-07

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.30
Gorzkie Żale: 15:00

Mierzyn: 7.00; 18.00
W każdą środę o godz. 18.00,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.oo modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.00
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: Dzieci godz. 17.00; Dorośli godz. 17.30; Młodzież godz. 19.00.

Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Także w  imię Boże rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, niech ten czas stanie się dla nas wielkim błogosławieństwem na drodze wielkopostnej przemiany. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych praktykach duchowych.

W każdy piątek  Wielkiego Postu o godzinie: 17.oo jest odprawione  nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla Dzieci: o 17.3o dla Dorosłych, a po nim Msza Święta o godzinie 18.oo po Mszy świętej o godz. 19.oo. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.,oo nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, za udział w nich  możemy otrzymać dar odpustu zupełnego, na zwykłych warunkach.

W środę, 10 kwietnia, Mszą Świętą o godz. 18.oo, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny   po Mszy Świętej w zakrystii u Pani Anny Sech – moderatorki tej wspólnoty, bądź po prostu do włączenia się w tę modlitwę.

W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej... Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzień ten jest także Światowym Dniem Młodzieży. Również w naszej parafii ta niedziela jest  Niedzielą Jałmużną, będzie można kupując stroiki, ciasto itd. Włączyć się w dzieła miłosierdzia w naszej wspólnocie.

Wspólnota  Caritas przy naszej parafii, rozprowadza palmy wielkanocne, świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne, baranki cukrowe. Ofiary z tego tytuły są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących naszej pomocy. Również wspólnota ta zbiera ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszamy także wszystkich chętnych do współpracy w dziele Miłosierdzia we wspólnocie  Caritas.

4. Wszystkim jubilatom i solenizantom,, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.