Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkiego Postu - 2019-03-24

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.30
Gorzkie Żale: 15:00
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.00; 18.00
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę o godz. 18.00,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.oo modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.00
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: Dzieci godz. 17.00; Dorośli godz. 17.30; Młodzież godz. 19.00.

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej. Rekolekcjom przewodniczy o Rafał Sebastian Pujsza, pasjonista.
Spowiedź rekolekcyjna będzie sprawowana podczas wszystkich dni rekolekcji w godz. Od 9.oo – 11.oo oraz od 17.oo – 20.oo.

 

W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.

 

Podejmujmy trud nawrócenia i uświęcenia naszego życia w tym czasie Wielkiego Postu, choćby uczestnicząc w wielkopostnych nabożeństwach.

 

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu  dla Dzieci o godz. 17.oo; dla Dorosłych o godz. 17.3o, dla Młodzieży o godz. 19.oo. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo.

 

W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

 

Wczoraj z rąk JE Ks. Abpa Andrzej Dzięgi, Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiej, młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania, pamiętajmy o nich w modlitwie i wspomagajmy w życiu codziennym by ono zdążało ku świętości.

 

Caritas parafialny rozprowadza kartki świąteczne, baranki cukrowe, świece wielkanocne, dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla potrzebujących.

 

 

4. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00