Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Zwykła - 2019-02-17

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę o godz. 18.oo,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina  i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia  i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 

Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 16.oo poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

 

O godzinie 17.oo spotkanie na plebanii wszystkich liderów wspólnot parafialnych.

 

Jutro w naszej parafii rozpoczynamy po raz kolejny Diecezjalne Dzieło modlitw i postu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Dzieło to rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się całodobowa modlitwa w wymienionych intencjach. Serdecznie zapraszamy o włączenie się w dowolnym czasie o podjęcie postu by nie zabrakło w naszej Diecezji tych którzy będą przemieniać chleb w Przenajświętsze Ciało Pana Jezusa, nieść Miłosierdzie Boga w sakramencie pokuty, oraz udzielać nam sakramentów.

 

W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 

Serdecznie zapraszamy na Western Bal, który odbędzie się 23.02.2019r godz. 20.00 Dom Weselny Vivat Mierzyn ul Długa 16a. Zapewniamy wiele atrakcji , bogate menu i zabawę  do białego rana na chwałę Pana Mile widziane stroje   z okresu Dzikiego Zachodu.. Zapisy i wszelkie informacje u Sołtysa Jana Głowackiego.

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00