Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Zwykła - 2019-02-03

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii, wszystkim z całego serca dziękujemy bowiem  mogliśmy przekroczyć progi Waszych mieszkań, niosąc Wam kochani modlitwę i błogosławieństwo Boga Najwyższego. Oby wszystkie prośby zawarte w naszych modlitwach spełniły się i przyniosły Wam pokój, bezpieczeństwo, zdrowie i pomyślność  w Nowym Roku.

Bardzo dziękujemy za życzliwość i serca przepełnione autentyczną wiarą i nadzieją, jesteśmy pełni dumy iż możemy tak wspaniałym mieszkańcom naszej parafii  posługiwać jako duszpasterze. Żywimy do Was wielki szacunek patrząc jak zabiegacie z wielką troską o Wasze rodziny, by niczego nie zabrakło, za ten ogromny trud i miłość jaką wkładacie w życie rodzinne, niech Bóg nie szczędzi Wam wszelkich potrzebnych do szczęścia  łask. Bóg zapłać za kolędę, za poczęstunki, za złożone ofiary.

 

We wtorek, 5 lutego, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

 

W tym tygodniu 7 lutego przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się szczególnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie od godz. 17.oo o powołania kapłańskie i zakonne, serdecznie zapraszamy.

 

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, w przyszłą niedzielę  nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą o godz. 19.3o i trwać będziemy na modlitwie do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny u Pani Anny Sech – moderatorki tej wspólnoty.

 

Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie wszystkich liderów wspólnot parafialnych na spotkanie organizacyjno – formacyjne które, odbędzie się w niedzielę 17 lutego o godzinie 17.oo.

 

Uwaga narzeczeni, przygotowujący się do zawarcia sakramentu małżeństwa, 16 lutego 2019 roku /w sobotę /rozpoczynamy w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Zapraszamy na pierwsze spotkanie do kościoła, tego dnia na godz. 18.oo. Zapisy poprzez naszą stronę internetową.

 

 

4. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00