Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny - 2018-12-30

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi świętej.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.oo.
W czwartki  Koronka do siedmiu Boleści NMP  od godz. 17.3o w intencji o powołania kapłańskie.
Godzina Miłosierdzia Bożego, w piątki o godz. 17.oo

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:
 

W poniedziałek 31 grudnia – zakończymy rok kalendarzowy 2018. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Radowaliśmy się 100 lecie odzyskania Niepodległości. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo tego dnia o godz.17.oo.

 

1 stycznia, we wtorek Nowy Rok Pański 2019. Msze święte, według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 7.oo
Członkom wspólnoty Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie z pierwszego na drugi dzień miesiąca.

 

28 grudnia rozpoczęły się w naszej parafii. odwiedziny kolędowe. Pragniemy Kochani nawiedzić Wasze domy i rodziny. by zanieść do nich Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska. podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Taka wizyta kapłana służy również lepszemu wzajemnemu poznaniu się. jest okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin. oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na potrzeby diecezji i parafii. Program kolędy był dostarczany do naszych domów. jest wywieszony w gablocie. wyłożony na stoliku. umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby ktoś z Państwa chciał kolędy w innym terminie. bądź przed południem prosimy zgłosić się do zakrystii. bądź przedzwonić na parafię. Program na najbliższy tydzień……Program kolędy wyłożony jest na stoliku, wywieszony w gablocie i podany na stronie internetowej parafii.

W związku z kolędą biuro parafialne czynne będzie po Mszy Świętej wieczornej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00