Aktualności - w naszej parafii

Błogosławieństwo kierowców i pojazdów

W najbliższy czwartek, 25 lipca, czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić Go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

Nabożeństwo fatimskie - 13 lipca

W sobotę, 13 lipca, jak to czynimy od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, na pamiątkę objawień MB w Fatimie w 1917 roku, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 19.3o.

Następnie o godzinie 20.oo Msza Święta z procesja fatimską.

Dodatkowa Msza Święta w wakacje!

Od 7 lipca 2019 r. /pierwszej niedzieli miesiąca/ w każdą niedzielę zostanie wprowadzona na czas wakacji dodatkowo Msza święta o godz. 21:00.

Msza święta będzie recytowana.

Św. Apostołów Piotra i Pawła

W sobotę 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

W naszym kościele na Mszy świętej o godzinie 18.00 modlić się będziemy za Czcigodnych Solenizantów ks. Piotra Skibę, oraz księdza Piotra Raczyńskiego.

Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną w intencji Solenizantów w tym dniu o godz. 18.00.

Uroczystości w nadchodzącym tygodniu

Nadchodzący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne:

• w poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela,
  • w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
  • w sobotę 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

Nabożeństwa czerwcowe

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane na Mszy Świętej wieczornej po Komunii Świętej.

Boże Ciało 2019

W czwartek - 20 czerwca 2019 r. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Msza Święta z procesją rozpocznie się o godz. 10:30.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki, do sypania kwiatków podczas procesji. Próba sypania kwiatków w środę 19 czerwca o godz. 18.30.

Koniec roku szkolnego

W najbliższą niedzielę (16 czerwca) na każdej Mszy Świętej dziękujemy Panu Bogu za kończący się rok szkolnyi prosimy o szczęśliwe wakacje dla dzieci i młodzieży naszej parafii.